Članska ekipa bo po daljšem premoru nadaljevala s tekmami v mednarodni Ženski Extra Ligi in sicer z gostovanjem v Šmarju pri Jelšah. Trenutno imajo naše igralke dober niz zmag za seboj, saj so na zadnjih treh tekmah zmagale, medtem ko so nasprotnice na zadnjih treh tekmah izgubile. Trenutno si zasavska ekipa na lestvici deli 5. mesto s hrvaškim Vindijem iz Varaždina, Jelša Šmarje pa zaseda 7. mesto.

Na prvi medsebojni tekmi, ki je bila odigrana 18. novembra v telovadnici OŠ Trbovlje so Zasavke zmagale z rezultatom 66:52. Kljub na koncu visoki zmagi pa je ekipa Jelše zahteven tekmec, kar so dokazale tudi na prvi tekmi, saj so ob polčasu celo vodile za 3 točke. Verjamemo, da bodo naše igralke prikazale borbeno igro in upajmo na 4. zaporedno zmago.

Borbenosti vsekakor ne bo manjkalo na kar opozarja tudi igralka Semra Huremkić, ki na prvi tekmi zaradi poškodbe ni igrala. “Danes mislim, da se bomo na tekmi zelo izkazale in da se bomo potrudile priti do zmage. Dale bomo vse od sebe, saj smo ekipa, ki drži skupaj. Potrudile se bomo v obrambi tako kot v napadu.”

Tekma se bo pričela ob 18.uri v telovadnici OŠ Šmarje pri Jelšah.