V športni dvorani v Zagorju ob Savi je potekal 1. turnir za najmlajše pionirke in pionirje U9. Na turnirju, ki ga je gostil KK Zagorje so poleg domače ekipe nastopili še ekipi fantov in deklet iz Litije ter Felix Zasavje.

Na prvi tekmi so se naše najmlajše košarkarice pomerile proti domači ekipi KK Zagorje. V 1. četrtini so morale naše igralke priznati premoč nasprotnikom, ki pa niso bili kos našim igralkam v 2. četrtini. Med obema polčasoma so bili izvedeni tudi prosti meti, ki so jih naše košarkarice dobile s 4:3 ter s tem rezultatom tudi začele 3. četrtino. Ob koncu omenjene četrtine so se ponovno veselile naše igralke, ki pa so v zadnji četrtini morale priznati premoč domačinom. Tako sta obe ekipi zmagali v dveh četrtinah in se razšli z neodločenim rezultatom 8:8.

Dobra predstava na igrišču in dobra volja ob igrišču

Na drugi tekmi turnirja pa so bile nasprotnice igralke iz Litije. Naše igralke igralke so prepričljivo dobile vse štiri četrtine in tudi v prostih metih so bile uspešnejše. Na koncu so se zasavske igralke zasluženo veselile zmage z rezultatom 12:4.

Najmlajše pionirke Felix Zasavje U9

Za večino igralk je bil to prvi turnir in tudi prve tekme in vsekakor so naše igralke prikazale odlično predstavo.

KK Zagorje : Felix Zasavje 8:8 (3:1, 1:3, 1:3, 3:1)

Felix Zasavje : KK Litija (dekleta) 12:4 (3:1, 3:1, 3:1, 3:1)

Za Felix Zasavje so nastopile: Ana Leila, Ajša, Asja, Lara, Aleksandra, Kaja, Ema, Taja, Naya, Zala in Maša