Starejše pionirke Felix Zasavje so zadnjo tekmo rednega dela zaključile z zmago. V Novem mestu so bile Zasavke boljše od domače ekipe Krke z rezultatom 67:85 ter so z zmago potrdile 3. mesto v državnem prvenstvu.

Ekipi sta bila v uvodnih 5 minutah srečanje izenačeni ob koncu 1. četrtine pa so Zasavke naredile prednost ter tako pred začetkom 2. četrtine vodile z rezultatom 18:25. 2. četrtina je bila bolj izenačena, tako da je bila prednost po 1. polčasu 6 točk za našo ekipo. Drugi polčas je bolje začela naša ekipa, ki je vmes že vodila z več kot 10 točkami prednosti. Ob koncu četrtine so domačinke uspele zmanjšati prednost naših igralk na 10 točk. Zadnja četrtina tekme pa je ponovno pripadla naši ekipi, ki je bila zelo razpoložena v napadu, kar dokazuje tudi število danih točk ob koncu tekme, saj so se Zasavke ustavile pri 85 točkah. Tako se je zadnja tekma rednega dela v sezoni končala z zanesljivo zmago z rezultatom 67:85 za Felix Zasavje.

Trener Miha Bučalič: “Tekmo smo začeli zelo dobro predvsem v napadu, kar dokazuje tudi število doseženih točk v 1. četrtini ter tudi ob koncu tekme. Rezultat smo kontrolirali skozi celotno tekmo in se na koncu tudi zasluženo veselili nove zmage. Čestitke igralkam za prikazano igro ter staršem za športno spodbujanje ekipe.”

Zasavke čaka še zaključni turnir najboljših štirih ekip v Sloveniji, kamor se se poleg naše ekipe uvrstile še Ilirija, Triglav in Pomurje. Zaključni turnir bo 4.5 in 6.5.2018, organizator turnirja pa še ni znan.