V zadnjem krogu pokalnega tekmovanja za mlajše pionirke se je ekipa Felix Zasavje A pomerila proti Ježici A. Tekma je bila odigrana v Športni dvorani Polaj v Trbovljah. Kljub nekaterim odsotnostim v naši ekipi, so Zasavke uspele premagati nasprotnice iz Ljubljane z rezultatom 44:38.

Tekma so Zasavke začele nekoliko nervozno, saj je bil rezultat po prvih dveh minutah še vedno 0:0, v tem času so naše igralke zgrešile kar nekaj odprtih metov. V nadaljevanju je bila igra zelo izenačena, tako da se je 1. četrtina končala z rezultatom 9:10 za Ljubljančanke. V 2. četrtini pa so z dobro igro v napadu naše igralke prišle do prednosti petih točk, saj je bil rezultat ob polčasu 27:22. V 3. četrtini smo bili priča zelo izenačeni igri, ki pa so jo naše igralke dobile za točko. Zadnja četrtina je bila še bolj izenačena, saj je bil rezultat 6:6, tako da se je tekma končala z zmago zasavskih deklet z rezultatom 44:38. 17.12.2016 bo v Ljubljani odigrana povratna tekma, ki bo odločala, katera ekipa bo odšla na zaključni turnir najboljših štirih ekip v Sloveniji.