Mlajše pionirke so danes odigrale povratno tekmo pokalnega tekmovanja proti ekipi Ježica A. Na prvi tekmi, ki je bila odigrana v Športni dvorani Polaj v Trbovljah so bile Zasavke boljše z rezultatom 44:38. Tokrat je bil rezultat po 4. četrtinah 61:55, kljub temu, da so naše igralke dosegle več košev v gosteh je bilo potrebno odigrati podaljšek, ki pa je na žalost pripadel domači ekipi.

jezica_felixzasavje

Tekmo so igralke Felix Zasavje A začele dobro ter povedle z 2:6 in 6:9, nato pa so sledile slabe minute, kjer je domača ekipa prišla po uvodni četrtini do prednosti 20:12. Slaba igra se je nadaljevala tudi v 2. četrtini, kjer se je prednost domačink povečala še za dodatnih 10 točk. Kljub visokemu zaostanku ob polčasu, pa se naša dekleta niso predala ter ob koncu 3. četrtine zmanjšale zaostanek za 6 točk. Dobra igra se je nadaljevala tudi v zadnji četrtini, kjer so zasavske igralke uspele zmanjšati zaostanek na vsega 6 točk.

Ob pretečenih 32 minut igre so se igralke Felix Zasavje A že veselile napredovanja, potem pa je prispela informacija, da je potrebno odigrati dodatnih 5 minut igre. Večino časa v podaljšku so naša dekleta držala ugoden rezultat v zadnji minuti pa popustila, tako da so se napredovanja veselile nasprotnice iz Ljubljane. Kljub izpadu iz pokalnega tekmovanja, čestitke za uspešne nastope v tej sezoni.