Starejše pionirke Felix Zasavje A so v 3. krogu mednarodne LWB lige gostovale pri ekipi UBI Graz v Gradcu. Zasavke so bile na turnirju polovično uspešne, medtem ko je B ekipa v hrvaški prestolnici zabeležila dva poraza.

Borbenosti v Gradcu ni manjkalo

Igralke A ekipe so se na prvi tekmi pomerile proti domačinkam in po uvodnih 10 minutah tekme je kazalo na izenačen dvoboj slovenskih in avstrijskih košarkaric. Že v 2. četrtini pa so Zasavke naredile občutno prednost, saj so omenjeno četrtino dobile kar 27:7. Na koncu so se naše igralke zasluženo veselile 3. zmage v sezoni.

Na drugi tekmi pa so se naša dekleta pomerile proti ekipi Interclub Muggia iz Milj. 1. četrtina tekme je bila dokaj izenačena, saj se je končala s prednostjo italijanskih košarkaric z rezultatom 12:9, že v 2. četrtini pa se je prednost povečala in do polčasa je znašala 10 točk. Na koncu je Zasavkam zmanjkalo moči za preobrat, tako da so se zmage zasluženo veselile igralke iz Milj.

Jabuka Zaprešić – Felix Zasavje B

Ekipa Felix Zasavje B se je v Zagrebu na prvi tekmi pomerila proti ekipi Jabuka Zaprešić in izgubila z rezultatom 65:27. Kljub porazu so naše igralke, tokrat okrepljene s tremi igralkami Ženskega košarkarskega društva Ledita iz Domžal, prikazale dobro in všečno igro.

Na drugi tekmi pa naše igralke niso bile tako razpoložene in že uvodna četrtina je napovedala visok poraz naše ekipe. Na koncu je domača ekipa Istok Zagreb zabeležila visoko zmago in ekipi Felix Zasavje zadala 6. poraz v sezoni.

UBI Graz : Felix Zasavje 92:45 (8:14, 7:27, 18:30, 12:21)

Felix Zasavje : Interclub Muggia 51:72 (9:12, 17:24, 14:19, 11:17)

Felix Zasavje A: Julija Potrbin, Maša Kurent, Lucija Mejač, Zala Bajda, Eva Babič, Maruša Matovski, Feja Smodiš, Sara Vodlan, Sara Špajzer, Gaja Glažar in Žana Dolenc Čučnik

ŽKK Jabuka Zaprešić – Felix Zasavje B 65:37 (17:6, 21:5, 7:5, 20:11)

ŽKK Istok – Felix Zasavje B 97:7 (32:0, 25:5, 22:2, 10:0)

Ekipa Felix Zasavje B: Lea Celestina, Merisa Vukalić, Tamara Cvetkovič, Alja Hudomalj, Monia Kmetič, Sara Ivančič, Mia Smrekar, Zala Zupančič in Sara Istenič.