Pionirska ekipa Felix Zasavje A je na 1. turnirju 2. dela nastopila v hrvaški prestolnici. Oslabljena ekipa, ki je tokrat štela zgolj 8 igralk je morala priznati premoč domači ekipi Istok Zagreb in ekipi Tigrotte iz Trsta.

Kljub temu, da so bile naše igralke že pred pričetkom obeh tekem brez možnosti za zmago zaradi pravila 10 igralk, so se kljub temu borile in prikazale dobro igro.

Prva tekma turnirja, Istok Zageb – Felix Zasavje

Na prvi tekmi so se naša dekleta pomerila proti ekipi Istok. Malce slabši začetek tekme naše ekipe so izkoristile domače igralke in 1. četrtino tudi dobile za 8 točk. Sledila je izenačena 2. četrtina, tako da se razlika do polčasa ni spremenila. V drugem polčasu pa ponovno slabša predstava naših igralk v 3. četrtini in boljša igra v nadaljevanju, tako da je tudi na koncu tekme prednost bila 8 točk za hrvaško ekipo.

Drugo tekmo turnirja, kjer so bile nasprotnice igralke iz Trsta, pa so naše igralke začele odlično in 1. četrtino prepričljivo dobile za 12 točk. Dobra igra se je nadaljevala tudi v 2. četrtini, kjer so bile sicer za 3 točke uspešnejše italijanske košarkarice. Rezultat ob polčasu je bil 42:33. V drugem polčasu pa je naši ekipi povsem zmanjkalo moči, kar so Tržačanke s pridom izkoristile in se veselile zmage.

Skupinsko slikanje vseh treh ekip

Istok Zagreb : Felix Zasavje A 64:56 (20:12, 12:12, 19:11, 13:21)

Felix Zasavje A : Tigrotte Trieste 54:64 (28:16, 14:17, 10:19, 2:12)

Za Felix Zasavje so na turnirju nastopile: Julija Potrbin, Maša Kurent, Lucija Mejač, Zala Bajda, Maruša Matovski, Pija Vincek, Sara Vodlan in Gaja Glažar