Po štirih zaporednih porazih zasavskih košarkaric je prišel čas za prvo zmago v letu 2016. Tokrat je članska ekipa Felix Zasavje odigrala domačo tekmo v Športni dvorani v Zagorju, kjer se je pred približno 100 gledalci veselila tretje zmage v sezoni.

Domače igralke so odlično začele tekmo in že v uvodnih 10 minutah prišle do lepe prednosti, saj je rezultat bil 20:11. V drugi četrtini se je prednost zasavske ekipe samo še stopnjevala. V tem času so igralke odlično odigrale v obrambi ter s številnimi protinapadi prihajale do lahkih košev. Igralke Felix Zasavje so tako na odmor odšle z veliko prednostjo 24 točk (47:23).

V drugem polčasu pa so naša dekleta odigrale precej bol rezervirano, igra je bila počasnejša, a kljub temu je igra v obrambi ostala na visokem nivoju. Kljub temu, da so Zasavke v drugem polčasu dosegle zgolj 7 točk, pa gostujoča ekipa iz Cerknice ni niti enkrat resno ogrozila zmago.

Na tekmi je nastopilo vseh 9 domačih igralk. Najbolj razpoloženi pa sta bili Natalia Merkulova (18) ter Sara Jukič (16). V naslednjem krogu naše igralke čaka gostovanje v Rogaški Slatini, kjer se bodo Zasavke borile za 4. zmago v sezoni.