Nika Razgoršek bo v sezoni 2014 igrala za člansko ekipo ŠD Felix Zasavje. Nika deluje v klubu kot trenerka od leta 2011, z vzpostavitvijo članske ekipe pa bo s svojim znanjem in izkušnjami nedvomno pripomogla h kakovosti ekipe.

nika_razgorsek

Nika Razgoršek (številka 9) v slovenski reprezentanci

Svojo košarkarsko pot je začela pri devetih letih, pri desetih letih pa je igrala že na svojem prvem finalnem turnirju za mlajše pionirke, kjer je njena ekipa Jin Jang Trbovlje osvojila prvo mesto. Naslednjo sezono je bila s svojo ekipo ponovno državna prvakinja v kategoriji mlajših pionirk. V sezoni 2005/06 je ponovno zaigrala na finalnem turnirju za mlajše pionirke, kjer je ekipa osvojila 4. mesto, Nika pa je bila najboljša strelka turnirja z 49 točkami. Istega leta je nastopila tudi na finalnem turnirju za starejše pionirke, kjer je ekipa prav tako osvojila 4. mesto, Nika pa je v svojo statistiko vpisala 26 točk. V mednarodni ligi pa je Nika s svojo ekipo osvojila 1. mesto na zaključnem turnirju v Koprivnici na Hrvaškem. V sezoni 2006/07 je Nika osvojila 3. mesto v državi, na finalnem turnirju pa je dosegla 38 točk. Nika je bila ves čas tudi članica pionirskih reprezentanc. Svojo zadnjo tekmo v državnem prvenstvu je odigrala 18.3.2010 v kategoriji kadetinj, kjer je ob zmagi svoje ekipe dosegla 18 točk. Leto kasneje je na mednarodnem turnirju na Češkem odigrala dve tekmi za ŠD Felix Zasavje.

Nika Razgoršek: “Končno se mi je oziroma se mi bo uresničila želja. Vedno sem si želela, da bi v Zasavju imeli žensko člansko ekipo. Nepričakovano se mi je ta želja tudi uresničila. Po dveh letih in pol bom končno stopila zopet na parket in to kot članica. Ker se zavedam, da sem  v teh parih letih ogromno izgubila, sem zato še bolj odločna in pripravljena trdo trenirati, da pokažemo Sloveniji, da se v Zasavju še vedno igra dobra košarka.”

Nika se bo treningom priključila že v torek. Že v naslednjih dneh pa bomo predstavili še druge igralke, ki bodo okrepile člansko ekipo ŠD Felix Zasavje.

V spodnjem posnetku si lahko ogledate Niko na mednarodnem turnirju na Češkem, kjer je odigrala tekmo za ŠD Felix Zasavje.